En klassisk vinylbørste med moderne materiale
Carbon fibre-filamentene i denne børsten er laget for å tiltrekke og løfte støv fra platen før avspilling. Den gir et roligere bakteppe. mindre knitring og kan forbedre sporingsforholdene for pickupen. Den er lett å bruke og passer like godt i et grunnleggende oppsett som i et mer avansert vinylanlegg.
Skånsom mot riller og etiketter
En vanlig plastbørste kan i visse tilfeller føre til mikroriper over tid eller dra med seg partikler inn i rillene. Analogis sin børste bruker fine fibre som er trygge mot vinyloverflaten, og hjelper til med å fjerne statisk tiltrekning av støv uten aggressiv kontakt.
Ett must for daglig vedlikehold
En rask fei med en carbon fibre-børste før hver avspilling er en enkel vane som kan lønne seg i lengden. Den gjør det enklere for pickupen å spore riktig, og kan gi et roligere og mer fokusert lydbilde.
- Fjerner støv og lette partikler
- Skånsom carbon fibre-rengjøring
- Forebygger knitring og forstyrrende støy
- Enkel i bruk før hverplateavspilling
- Kompatibel med alle 12” LP-plater
+ Ofte stilte spørsmål⌄
Hva er Analogis Carbon Fibre Brush laget for?
Den er laget for tørr, daglig fjerning av løst støv fra plater før avspilling. Den integrerte smussavstrykeren i beskyttelsesbøylen gjør fibrene enkle å rense.
Hvordan bruker jeg Analogis Carbon Fibre Brush riktig?
La platen rotere, hvil fibrene lett mot rillene noen omdreininger, og før deretter støvet rolig ut mot platekanten.
Bør børsten brukes før hver avspilling?
Ja. En kort, lett børsting før hver side reduserer mengden støv som pickupnålen møter.
Reduserer den statisk elektrisitet?
De ultrafine karbonfiber fibrene bidrar til å lede bort statisk ladning, men svært tørre rom kan fortsatt kreve grundigere antistatisk behandling.
Kan jeg bruke rensevæske på børsten?
Nei. Denne børsten er beregnet for tørr rengjøring. Bruk egnet væske og separat utstyr når platen skal våtrenses.
Hvordan rengjør jeg selve børsten?
Fjern oppsamlet støv uten å ta på fibrene med fingrene. Bruk beskyttelsesbøylen eller medfølgende renseutstyr der dette følger med.
Passer den til andre platestørrelser enn LP?
Ja. Den kan brukes på vinylplater i ulike størrelser så lenge fibrene føres skånsomt over rilleområdet.
Er en tørrbørste en erstatning for platevask?
Nei. Den tar løst overflatestøv, mens fett, fingermerker og inngrodd smuss krever våtrens eller platevasker.
+ Spesifikasjoner⌄
| Produkttype | Antistatisk platebørste |
| Modell | Analogis Brush 1 / artikkel 6085 |
| Børstemateriale | Karbonfiber |
| Håndtak | Plast og aluminium |
| Dimensjoner | 11,4 × 3,4 × 1,7 cm |
| Nettovekt | 30 g |
| Farge | Sølv og sort |
| Kompatibilitet | Alle platestørrelser |
| Leveranse | 1 børste |
|---|