Wireworld Oasis 8 RCA er en analog stereokabel fra Wireworlds Series 8 med oksygenfritt kobber. Tri DNA Helix og COMPOSILEX 3. Den er laget for å bevare klang, dynamikk og rominformasjon mellom RCA-komponenter.
Tri DNA Helix og gjennomtenkt materialbruk
Oasis 8 kombinerer OFC-ledere med større areal enn Luna 8 og er et solid mellomtrinn for anlegg som trenger mer kropp og kontroll.
En moden kabelkonstruksjon fra Series 8
Geometrien holder lederne i en kontrollert plassering. mens COMPOSILEX 3-isolasjonen reduserer elektrisk påvirkning fra isolasjonsmaterialet. RCA-utgaven har 3 ledere / 12 trådgrupper og et samlet lederareal på 21 AWG / 0,4 mm².
Oasis 10 beholder 0,4 mm² og Tri DNA Helix, men bruker 16 isolerte tråder og COMPOSILEX 5. Series 8 er en tidligere Wireworld-generasjon, og spesifikasjonene må derfor ikke blandes med Series 10.
+ Ofte stilte spørsmål⌄
Hva brukes Wireworld Oasis 8 RCA til?
Analoge linjesignaler i stereo.
Hva skiller konstruksjonen i Wireworld Oasis 8 RCA?
Tri DNA Helix, 3 ledere / 12 trådgrupper. Leder- og isolasjonsmaterialene er valgt for en stabil, godt skjermet analog forbindelse.
Hvilket ledermateriale brukes?
Lederløsningen er oksygenfritt kobber.
Leveres kabelen som stereopar?
Ja. Produktet er en analog stereoforbindelse med venstre og høyre RCA-kanal, med mindre annet er uttrykkelig oppgitt på varianten.
Kan den brukes direkte fra en platespiller?
Bare når platespilleren har innebygget RIAA, eller når kabelens kapasitans og jording er egnet for pickupen. Mellom et separat RIAA-trinn og forsterkeren fungerer den som en vanlig linjekabel.
Hvilken lengde bør jeg velge?
Velg kortest mulig lengde som fortsatt gir en avslappet kabelbane uten strekk eller skarpe bøyer.
Hvor viktig er skjerming på en RCA-kabel?
RCA er en ubalansert forbindelse og kan være følsom for innstrålt støy. God skjerming og avstand til strømkabler er derfor nyttig.
Hvordan plasserer modellen seg mot nærmeste alternativ?
Oasis 10 beholder 0,4 mm² og Tri DNA Helix, men bruker 16 isolerte tråder og COMPOSILEX 5.
+ Spesifikasjoner⌄
| Type | Analog RCA-signalkabel |
|---|
| Serie | Wireworld Series 8 |
|---|
| Design | Tri DNA Helix |
|---|
| RCA-ledere | 3 ledere / 12 trådgrupper |
|---|
| RCA-lederareal | 21 AWG / 0,4 mm² |
|---|
| Ledermateriale | Oksygenfritt kobber |
|---|
| Isolasjon | COMPOSILEX 3 |
|---|
| Kontaktmateriale | Sølvbelagt OFC |
|---|
| Kanaler | Stereo |
|---|